Konsultācijas klātienē - 27. un 28. jūnijā!
uz konsultācijām pieteikties zvanot - 27252525

Priekšlaicīga ejakulācija - ātra sēklas noplūdePēdējo gadu laikā, uzskati par priekšlaicīgu ejakulāciju vai ātru sēklas noplūdi ir mainījušies. Ja agrāk vērā tika ņemts laiks, cik ātri dzimumakta laikā notiek sēklas noplūde, tad pašlaik kā kritērijs tiek izmantots abu partneru apmierinājums ar seksuālo kontakta ilgumu.

Normāla dzimumakta ilgums ir apskatīts rakstā: "Dzimumakta ilgums" un šeit par to nerunāsim, bet apskatīsim biežākos priekšlaicīgas ejakulācijas iemeslus.

Par priekšlaicīgu ejakulāciju tiek runāts tad, ka sēklas noplūde dzimumakta laikā notiek ātrāk nekā tai būtu jānotiek, pie kam, tas notiek regulāri!

Kā jau senākos rakstos esmu rakstījis, ka sākotnēji ir jānoskaidro vai ātra sēklas noplūde ir jau kopš pirmajiem dzimumaktiem vai priekšlaicīga ejakulācija ir radusies kopš kāda noteiktā laika!

It kā vienkāršs jautājums, toties reālā praksē nākas saskarties ar to, ka vīrietis par pārāk ātru sēklas noplūdi sācis domāt tikai tad, kad par to sākusi runāt partnere. Tādās situācijās parasti priekšlaicīga ejakulācija ir bijusi jau no dzimumdzīves uzsākšanas, tikai pats vīrietis tam nav pievērsis uzmanību! Teicien: "Iepriekšējās draudzenes par to nesūdzējās!" šajā situācijā nebūs rādītājs, ka agrāk sēklas noplūde bijusi normāla!

Kāpēc šim jautājumam tiek pievērsta tik svarīga uzmanība? Šis fakts ir ļoti svarīgs ārstēšanas procesā. Ja priekšlaicīga ejakulācija ir kopš dzimumattiecību uzsākšanas, tad tiek runāts par primāru priekšlaicīgu ejakulāciju. Toties, ja sākotnēji sēklas noplūde ir bijusi "normāla", bet kādā periodā pamanīts, ka tā kļūst aizvien īsāka, tad tiek runāts par sekundāru priekšlaicīgu ejakulāciju.

Šim iedalījumam ir būtiska nozīme ārstēšanas procesā, jo sekundāras priekšlaicīgas ejakulācijas gadījumā, bez psihoseksuālajiem faktoriem, ātras sēklas noplūdes cēlonis ir iekaisīgi procesi (hronisks prostatīts - priekšdziedzera iekaisums uc.), kuru ārstēšanai būs nepieciešami specifiski medikamenti.

Primāras priekšlaicīgas ejakulācijas cēloņi ir paaugstināta dzimumlocekļa jūtība (jušanas un/vai spiediena receptoru jūtība), nervu impulsu pārvades traucējumi, kā arī to var izraisīt hiperseksuālisms, ieradums masturbācijas laikā ātri panākt sēklas noplūdi, kā arī dažādi neiroveģitatīvie nervu sistēmas traucējumi. Šajā situācijā priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšana ievērojami atšķirsies no sekundāras primāras ejakulācijas ārstēšanas.

Primāras priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšana ir aprakstīta rakstā: "Kā pagarināt dzimumaktu?", tomēr ātrāk un efektīvāk atrisināt šo jautājumu vēršoties pēc palīdzības pie ārsta seksologa. Sekundāras priekšlaicīgas ejakulācijas gadījumā, sākotnēji, var vērsties arī pie ārsta urologa un pēc iekaisīgā procesa izārstēšanas parasti nākas turpināt ārstēšanos pie seksologa.

Pieteikties uz konsultāciju

Uz Augšu