Erogēnās zonas ir tās jūtīgās vietas, kuru stimulācija paaugstina uzbudinājumu. Erogēno zonu stimulēšana ir svarīga, lai apzinātu un iepazītu savas erogēnās zonas. Daļa vīrieši un sievietes, pašstimulāciju izmanto masturbācijas laikā, lai palielinātu uzbudinājumu.

Pašstimulācijai jāvelta 3-4 nedēļas – vismaz trīs nodarbības nedēļā.
Vienas nodarbības ilgums vidēji 30-40 minūtes.

Vingrinājuma mērķis: stimulējot erogēnās zonas sasniegt uzbudinājumu (erekciju) un noturēt stipru erekciju vismaz 20-30 min.

Vingrinājumu iespējams veikt kā gultā, tā arī dušā vai kādā citā piemērotā vietā, kur variet atrasties kails un pietiekoši ilgu laiku darboties ar savu ķermeni.

Vingrinājuma laikā var izmantot masāžas eļļu, bērnu pūderi utt. Stimulācijas pamatā ir dažādu erogēno zonu stimulācija – glāstīšana, spiešana utt.

Erogēnās zonas:

kakls, lūpas, vēders, krūšu gali, kājstarpe, sēklinieku maisiņš, anālā atvere, kājas pirksti un protams pats dzimumloceklis.

Nevajadzētu censties jau pašā sākumā stimulēt dzimumorgānus, bet gan glāstot vai savādāk stimulējot citas erogēnās zonas, censties panākt, lai rastos pietiekoši labas uzbudinājums.

Pašstimlācijas laikā jāizmanto dažādas fantāzijas, kas veicina uzbudinājuma rašanos. Nav ieteicams izmantot pornogrāfiska rakstura video vai foto materiālus.

Vīriešiem
kad radusies erekcija
, variet turpināt stimulēt arī dzimumlocekli. Nodarbības laikā 5-6 reizes ir nepieciešams nonākt līdz sajūtām, kas liecina par sēklas noplūdes tuvošanos, bet nenovest procesu līdz sēklas noplūdei (līdzīgi kā “Start-Stop-Start” metodē).

Sastimulējot dzimumlocekli līdz sajūtām, ka tuvojas sēklas noplūde, to pārvarēt variet – pārstājot stimulēt dzimumlocekli un:

  1. pārslēdzaties uz citas erogēnās zonas stimulēšanu (piem., krūšu galu, vēdera);
  2. uzspiežot starpenes rajonā pa vidu starp anālo atveri un sēklinieku maisiņu;
  3. ar otru rokas rādītāja pirkstu, un īkšķi apņemiet sēklinieku maisiņu, un to atvelciet uz leju.

Nodarbības laikā sēklas noplūde var būt tikai pēc 30 min no brīža, kad radusies erekcija.

Nodarbības kopā ar partneri nav vērts sāk, ja pašstimulācijas laikā nevar nokontrolēt sēklas noplūdi vismaz 30 min.!

Pirms sēklas noplūdes jāatbrīvo (jāatslābina) visi muskuļi (starpenes uc.), turpina stimulēt dzimumlocekli lai nonāktu līdz kulminācijai. Pēc sēklas noplūdes vismaz 5 min. jāturpina stimulēt dzimumlocekli, cenšoties saglabāt tā cietību.