Ar pašamierināšanās sākt nodarboties vidēji no 13-15 gadu vecuma, starp zēniem tā ir izplatītāka nekā starp meitenēm. Lai arī masturbācija tiek uzskatīta par normālu seksuālo izpausmi, tomēr ir jāizdala dažas lietas, kuras nebūt nav uzskatāmas par labām.

Masturbācija kā normāla seksuālā izpausme tiek uzskatīta tad, ja masturbācijas process, tehnika imitē dzimumaktu un tai vairāk vai mazāk ir aizvietojošs raksturs. Bet ne visi (gan vīrieši, gan sievietes) masturbē “pareizi” un tas var novest pie ne visai pozitīva rezultāta. Īpaši šeit uzmanību prasītos pievērst tieši jauniešiem, kuriem vēl nav bijušas seksuālās attiecības.

Dezadaptīvā masturbācija

Ar šo terminu saprotam tādu masturbacijas tehniku, kura radītais kairinājums ir daudz savādāks nekā kādu gūst dzimumakta laikā. Kā piemērus var minēt:

  • pašapmierinās izmantojot dušas strūklu (gan vīrieši, gan sievietes). Šāds kairinājums ir ļoti spēcīgs un patīkams, šādi tiek kairināts klitors, dzimumlocekļa galviņa;
  • vibrējošu priekšmetu izmantošana (vibratori !!! utt);
  • berzēšanās ar dzimumlocekli pret palagu, pret velosipēda sēdekli utt;
  • masturbācijas laikā izmantojot dažādas pozas, spēcīgi sasprindzinot mazo iegurni utt.

Varianti ir ļoti daudz un dažādi, bet pamatā ir neatbilstoša kairinājuma radīšana, kura rezultātā gūs seksuālu apmierinājumu. Protams, ka vienreizēji šāda masturbāciju neradīs nekādas ļaunas sekas, bet ja tas tiek praktizēts regulāri un ilgstoši, tad seksas ir tādas, ka dzimumakta laikā nespēj nonākt līdz vajadzīgajai kulminācijai (orgasmam, sēklas noplūdei).

Jo biežāk un ilgāk šādi masturbē, jo spēcīgāgs ieradums rodas un savādāki kairinājumi nerada vajadzīgo efekti. Jāatzīmē, ka kulminācijas sasniegšana seksā ir psihoreflektors process.

Dezadaptīvas masturbācijas seku novēršana ir ilgstošs process, kurš ne vienmēr var dot pozitīvu rezultātu.

Piespiedu masturbācija

Masturbācija kā neirozes, depresijas izpausme. Izpaužas ar uzmācīgām vēlmēm masturbēt, kas nesniedz vai daļēji sniedz atvieglojumu.

Bieži novēro pusaudžiem ar uzmanības deficīta sindromu. Pēc katras stresa situācijas rodas vēlme masturbēt.

Šajā gadījumā cilvēkam masturbācija kļūst kā nasta. Pēc masturbācijas uz neilgu brīdi jutas atvieglots, bet ietšējā trauksme un nemiers pēc kāda laika atjaunosies. Dienas laikā var būt nepieciešamība neskaitāmas reizes (7-13) sevi apmierināt.

Piespiedu masturbācijas gadījumā ir jāārstā to izraisoša saslimšana.

Seksologa pakalpojumi >>>