Ieejot jebkurā aptiekā atradīsim plauktu, kurā būs uztura bagātinātāji sejsuālo spēju uzlabošanai. Skatoties internetu, televīzoru, klausoties radio periodiski uzduramies uz dažādām reklāmām. Tajās parasti stāsta, ka atklāta, kaut kāda jauna formuma un šis dotais uztura bagātinātājs palīdzēs novērst visas nebūšanas. Daudzi man jautā, kādus labāk izvēlēties?

No savas profesionālās pieredzes varu teikt sekojošo. Īpaši vīriešiem ar savām problēmām iet pie ārsta nepatīk. Līdz ar to, ja rodas kādas problēmas viņi cenšas paši tās risināt. Pavājinās erekcija – paskatās, palasa un iegādājās kādu uztura bagātinātāju. Kādu laiku padzer – nē, tas nekam neder, vajag citus. Un tā kādu laiku notestējuši “unikāli radītus” uztura bagātinātājus, beidzot uzdrīgstas vērsties pēc palīdzības pie speciālista.

Ir daži pētīju, tai skaitā priekšlaicīgas ejakulācijas ārstēšanu izmantojot augus, kuru darbība tiek raksturota kā SSAI (serotīna selektīvā atpakaļsaistes inhibītors), tomēr praksē rezultātus neuzrāda – nedarbojas.

Praktiski ir ļoti maz augu valsts produktu, kuru iedarbība ir pierādīta un medicīniski apstiprināta. Un jāatzīmē, ka tie uztura bagātinātāji ir pietiekoši seni. Tāpēc nebūtu prātīgi uzķerties uz mārketinga trikiem, ka pēkšņi atklāts jauns universāls uztura bagātinātājs, piemēram, erekcijas uzlabošanai.

Ražošana

Gribu vēl pieminēt, ka uzturu bagātinātāju ražošana ir samērā vienkārša un relatīvi lēta, tomēr ar lielu pienesumu. Parasti pašizmaksa vienam iepakojumam ir pāris eiro vai zemāk, bet pārdošanas cena sasniedz pat 50 eiro. Ko ar to vēlos teikt? To, ka uz doto brīdi, manā izpratnē, uzturu bagātinātāju ražošana ir labs bizness. Kā ir novērots, ka firma uzražo vienu uztura bagātinātāju, uztaisa labu reklāmu, kad cilvēki apjauš, ka nekas prātīgs tas nav un ar laiku pārstāj to iegādāties. Tam pašam uztura bagātinātājam nomaina nosaukumu, mazliet pamaina sastāvu un atkal “jauns, sabalansēts” preparāts gatavs. Un tā pa riņķi.

Nobeigumā

Noteikti, uztura bagātinātāji var dod placebo efektu atsevišķos gadījumos, bet parasti tas nav uz ilgu laiki. Būtu pašam kritiski jāizvērtē piedāvātā produkcija un izlemt vai to lietot jeb tomēr labāk konsultēties ar speciālistu.